• ست کردن لباس بچه

  یکی از ویژگیهای لباس کودک که هنگام انتخاب و خرید لباس بچه گانه باید به آن توجه کرد، ست کردن لباس بچه است. این توجه مخصوصا هنگام انتخاب لباس مجلسی کودک بیشتر نمود پیدا می کند. چرا که والدین تمایل دارند در مجالس و مهمانیهای رسمی; پوشاکی که به تن فرزندشان می کنند جلوه خاصی داشته باشد. عدم ست بودن لباس بچه حتی اگر لباس، جنس و کیفیت خوبی داشته باشد ظاهر کودک را نامرتب نشان می دهد. در واقع وقتی والدین می خواهند فرزندشان را به یک مجلس یا مهمانی رسمی ببرند ست کردن لباس برای فرزندشان یکی از دغدغه های آنان می باشد. بی شک هر پدر و مادری دوست دارد که تیپ و ظاهر فرزندشان بسیار خوب و شیک به نظر برسد. اینکه چه لباس با چه طرح و رنگی باید به تن فرزند کنند مستلزم رعایت نکاتی است که در ادامه به آن می پردازیم.

  منظور از ست کردن لباس، هماهنگی بین لباسهایی است که کودک به تن می کند. از شلوار و پیراهن گرفته تا جوراب و اکسسوری لباس بچه، همگی باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

  ست کردن لباس کودک
  ست کردن لباس کودک

  ست کردن لباس کودک در ظاهر آنها تاثیرگذار بوده و باعث شیک پوشی آنان میشود.به طوریکه در مهمانی و مراسم رسمی جلوه خاصی به آنان می دهد و توجه اطرافیان را به خود جلب می کند.یکی از دغدغه های والدین در ارتباط با پوشاک فرزندشان;این است که چه لباسی به تن فرزندشان کنند تا خوش تیپ به نظر برسد.

  همه چیز درباره اکسسوری لباس بچه
  بیشتر بخوانید

  ترکیب رنگ لباس کودک

  بر خلاف تصور بسیاری از والدین که فکر میکنند برای ست کردن لباس باید سر تا پای کودک لباس یکرنگ باشد ولی اینگونه نیست. ترکیب رنگها می تواند به ست کردن لباس کمک کند. در واقع از مهمترین موارد ست کردن لباس بچه، همخوانی رنگ لباسها با همدیگر است. با استفاده از توازن و ترکیبات رنگها می توان جلوه خاصی به کودک بخشید. مثلا رنگهایی که لباس بالا تنه با پایین تنه دارد باید با هم همخوانی داشته باشند.

  البته برخی از والدین برای خوش تیپ کردن کودکشان ترجیح می دهند لباس کاملا یکرنگ به تن آنان کنند. این ست لباس اگر چه خوب به نظر میرسد اما در بسیاری از مواقع تکراری شده و خسته کننده می شود.ب رای همین بهتر است از ترکیب رنگها استفاده شود.

  ترکیب رنگها می تواند به دو صورت اولیه و ثانویه باشد. چون نوعی تضاد را با یکدیگر اجرا کرده و هماهنگی جالبی را در ظاهر کودک به وجود می آورد. به طوریکه مکمل یکدیگر شده و جذاب و چشم نواز به نظر می آیند. همینطور رنگ لباس بچه نیز در روحیه کودک بسیار تاثیر گذار است.

  نکات مهم در انتخاب لباس بچه
  بیشتر بخوانید
  ست کردن لباس بچه
  ست کردن لباس بچه

  ست کردن با اکسسوری لباس بچه

  استفاده از اکسسوری لباس بچه میتواند به شیک پوش کردن کودک کمک کند.استفاده از زنجیر پاپیون،دستبند،گل سر و… که رنگشان با لباس کودک ست باشد; می تواند ظاهر آنان را جالب و چشم نواز نماید.

  ست کردن لباس بچه با رنگ پوست کودک

  رنگ پوست در ست کردن لباس نقش زیادی ایفا می کند. مثلا اگر پوست کودک سفید باشد رنگهای روشن بیشتر به کودک می آید. در مقابل برای پوست های تیره لباس با رنگ تیره بهتر ست میشود.

  ست کردن لباس نوزاد
  ست کردن لباس نوزاد

  ترکیب لباس های طرحدار و ساده

  ترکیب پارچه های طرحدار و ساده; می تواند در ظاهر و شیک پوشی کودک تاثیر گذار باشد. برای ست کردن پیراهن و شلوار نیازی به طرحدار بودن هر دو نیست. چرا که ظاهر کودک را بد می کند. بهتر است مثلا اگر پیراهن طرحدار باشد از شلوار ساده استفاده شود. یا مثلا ست شلوار جین به همراه تیشرت برای کودکان حدود 4 تا 6 سال مناسب می باشد.

  برای پسر بچه ها ست پیراهن طرح دار با شلوار ساده مناسب است یا برعکس شلوار طرح دار با لباس ساده. برای دختر بچه ها بهتر است وقتی بلوز طرح دار انتخاب میشود دامن ساده باشد. همینطور وقتی دامن طرح دار است بلوز ساده باشد.

  همه چیز درباره دکمه لباس کودک
  بیشتر بخوانید
  لباس مناسب برای کودکان لاغر
  لباس مناسب برای کودکان لاغر

  لباس مناسب برای کودکان لاغر

  ست کردن لباس الزاما به یکدست بودن رنگ یا ترکیبی از رنگها خلاصه نمی شود. بلکه باید با اندام کودک نیز ست باشد. مثلا کودکان لاغر نباید لباسی که به تن می کنند گشاد باشد. چون ظاهر آنها را بد ریخت می کند. از طرفی لباسهای جذب علی رغم اینکه طرفداران زیادی دارد ولی برای یک کودک لاغر مناسب نیست. چون او را لاغرتر نشان می دهد. برای ست کردن لباس یک کودک لاغر بهتر است از رنگهای تیره استفاده نشود. چون کودک را لاغرتر نشان می دهد. همچنین پوشیدن چند لایه لباس از لاغر جلوه دادن آنها می کاهد. همینطور پوشیدن لباسهای چین دار برای دخترها و کت و شلوار برای پسرها ظاهر لاغر آنها را کمتر نشان می دهد. طرح لباس نیز بهتر است افقی باشد. طرح های عمودی باعث میشود لاغری کودک بیشتر به چشم بخورد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای