• آشنایی با طراحی لباس کودک

  طراحی لباس کودک یکی از شاخه های مهم در زمینه طراحی لباس است که نقش بسزایی در صنعت مد و فشن دارد. امروزه این رشته جزو مباحثی است که جذابیت زیادی در آن وجود دارد. بطوریکه یکی از رشته های پرطرفدار در دانشگاه می باشد. این رشته به غیر از دانشگاه یکی از رشته هایی است که در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز تدریس می شود. همچنین به غیر از آن افرادی هستند که به خاطر علاقه و کسب درآمد خوب، آموزش طراحی لباس را به صورت آزاد گذرانده و پس از آن در این صنعت مشغول به فعالیت می شوند.
  یک طراح حرفه ای لباس باید مدل هایی را طراحی کند که با سلایق گوناگون هماهنگ بوده و مورد پسند خانواده ها قرار گیرد. اما طراحی لباس کودکانه مستلزم رعایت نکاتی است که رعایت این نکات می تواند برای یک تولید کننده لباس بچه گانه سود خوبی داشته باشد. چرا که وقتی مشتری به طرح آن لباس نگاه می کند شیفته و مجذوب آن می شود.

  ویژگیهای فروشگاه لباس کودک
  بیشتر بخوانید
  طراحی لباس بچه
  طراحی لباس بچه

  انواع طراحی لباس کودک

  طراحی لباس کودکان با بزرگسالان متفاوت است. به عنوان مثال برای لباس کودکان پارچه کمتری استفاده شده و همینطور پارچه ها برش کمتری می خورند. از طرفی باید به پارچه لباس کودک دقت شود. چون هر جنس پارچه ای را نمی توان در طراحی استفاده کرد. به خاطر پوست حساس کودکان باید پارچه ای استفاده شود که با الیاف طبیعی باشد.

  طراحی لباس برای کودکان شاخه های مختلفی دارد که به زبان ساده تر می توان گفت که برای لباسهای مخنلف مدل های گوناگونی می توان طراحی کرد. چند نمونه از این لباسها می تواند شامل: طراحی لباس نوزاد، طراحی لباس فرم مدرسه، طراحی لباس فرم مهد کودک و … باشد. البته امروزه با استفاده از نرم افزارهای طراحی نیز می توان لباسهای خوبی طراحی کرد. از طرفی نیز طراحی لباس با توجه به جنسیت کودک متفاوت می باشد. نکاتی هستند که هنگام طراحی لباس دخترانه با لباس پسرانه چه در طرح، رنگ، و مدل لباس همگی باید رعایت شود.

  آشنایی با ست بیمارستانی نوزاد
  بیشتر بخوانید
  طراحی لباس کودک دخترانه
  طراحی لباس کودک دخترانه

  طرح لباس بچه

  در طرح لباس بچه باید به مواردی دقت کرد که هم مورد پسند والدین و اطرافیان و هم مورد پسند کودک باشد. برای مثال می توان گفت که کودک رنگهای شاد را بسیار دوست دارد. برای همین هم ترکیب رنگ لباس باید طوری باشد تا کودک را تشویق به پوشیدن لباس کند. پس در واقع یک طراح لباس باید ذهنیتی خلاق داشته باشد تا با استفاده از ترکیب رنگها و مدلها بتواند لباسهای خوبی برای کودکان طراحی کند.

  همینطور در طراحی روی لباس کودک استفاده از شخصیتهای کارتونی می تواند در ترغیب کردن خرید لباس برای کودک نقش زیادی داشته باشد. به همین علت طراح با در نظر گرفتن این موضوع و هماهنگ گردن آن با مدل لباس می تواند طرح های جذابی را خلق نماید. پس می توان نتیجه گرفت آنچه که در در طراحی لباس کودک از همه بیشتر جلوه می کند داشتن خلاقیت است.

  ایمنی لباس کودک
  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای