• خرید لباس فصلی کودک

  هنگام خرید و انتخاب لباس بچه گانه تنها ظاهر و شیک بودن لباس ملاک نیست. اما والدین با توجه به تجربیات خود و فصلی که در آن هستند یا فصلی که پیش رو دارند; می توانند لباس فصلی کودک را  تهیه کنند. همانطور که می دانید آب و هوای هر فصل ویژگیهای خاص خود را دارد. برای پوشش هم باید با توجه به شرایط آب و هوایی آن فصل لباس خریداری کرد. این نکته برای کودکان اهمیت بیشتری دارد. بدن آنان نسبت به شرایط آب و هوایی حساس تر بوده و لذا رعایت پوشش آنها با توجه به فصلی که در آن هستند مهمتر است.

  خرید لباس فصلی کودک

  ویژگیهای لباس فصلی کودک

  با تغییر هر فصل باید لباس بچه گانه مخصوص آن فصل به تن کودک باشد تا کودک تغییر آب و هوای آن فصل را به خوبی احساس کند. البته برای کودکانی که در سنین پایین تری هستند با توجه به اینکه نسبت به تغییرات آب و هوایی حساسیت بیشتری دارند; باید لباسی در نظر گرفت که با توجه به شرایط موجود بتواند به خوبی از او محافظت کند. مثلا در شرایطی که هوا کمی سرد شد از بروز سرماخوردگی در کودک جلوگیری کند. بر عکس در زمان گرمی هوا از گرما زدگی او جلوگیری کند. پس لازم است برای هر فصل با توجه به سن کودک لباسهای متفاوتی خریداری شود. در واقع یکی از نکاتی که در هنگام خرید لباس بچه ; باید به آن توجه کرد این است که لباسی را که انتخاب می کنیم با فصلی که در آن هستیم متناسب باشد. بسیاری از کودکان با توجه به سنی که دارند ممکن است نتوانند احساس خود را از گرما یا سرما بیان کنند. لذا یکی از اولویت های والدین انتخاب لباس مناسب فصل برای فرزندشان است.

  آشنایی با لیست سیسمونی نوزاد
  بیشتر بخوانید
  لباس فصلی بچه گانه
  لباس فصلی بچه گانه

  لباس بچه برای فصول گرم

  گرمای هوا معمولا از اواسط فصل بهار شروع شده و تا اوایل پاییز ادامه دارد. در فصولی که گرمای هوا زیاد است; کودک هم مدام در حال جنب و جوش بوده و به همین دلیل تعریق زیادی می کند. جنس لباس بچه که میتواند برای این ایام مناسب باشد باید نرم و لطیف باشد. به طوریکه کودک در آن راحت بوده و وضعیت بدی برای بدنش ایجاد نکند. لباسهای فصول گرم معمولا نازک هستند به طوریکه با عبور جریان هوا از بین لباس، مانع از عرق کردن کودک میشود. جنس لباسهای این فصل بهتر است نخی و پنبه ای باشد.

  لباس زمستانی کودک
  لباس زمستانی کودک

  لباس بچه برای فصول سرد

  سرمای هوا نیز معمولا در اواسط پاییز شروع شده و تا اویل بهار ادامه دارد. در این فصول بچه ها 2 تا 3 لایه لباس می پوشند. در این فصل دغدغه والدین گرم نگه نداشتن کودک و جلوگیری از سرما خوردگی اوست. برای فصول سرد بهتر است لباس از جنس پشمی باشد تا بدن کودک را کاملا گرم نگه دارد. به یاد داشته باشید که از پوششهای مهم این فصل برای کودک کلاه و دستکش نیز هست.

  چند نکته درباره خرید تیشرت بچه گانه
  بیشتر بخوانید

  سایز لباس فصلی کودک

  کودکان مدام در حال رشد هستند. در نتیجه در طول سال مدام تغییر سایز می دهند و ممکن است قد آنها چند سانتی متر رشد کند. لذا پیشنهاد میشود لباس فصلی کودک را مخصوصا برای فصل سرما، یک سایز بزرگتر انتخاب کنید; تا برای دو تا سه سال دیگر نیز بتوان از آن لباسها استفاده کرد.

  لباسهای فصلی کودک

  مثلا برای خرید لباس فصلی کودک برای زمستان مانند کاپشن که قیمت بالاتری دارد; بهتر است نیم تا یک سایز بزرگتر را انتخاب کنید. بدین ترتیب لازم نیست سال آینده دوباره هزینه اضافی پرداخت کنید. همچنین چون زیر کاپشن ممکن است دو لایه لباس باشد حجم بیشتری را در بر میگیرد. در این موارد نیز سایز لباس کودک را یک سایز بزرگتر انتخاب کنید تا وقتی روی دو لباس دیگر پوشیده میشود برایش تنگ نباشد.

  خرید لباس فصلی کودک

  معمولا در اواخر هر فصل لباسهای فصل بعد فروخته می شود. در انتهای هر فصل نیز لباسهای همان فصل نیز به حراج گذاشته میشود. بدین ترتیب می توان با توجه به بودجه نسبت به خرید لباس فصلی تصمیم گرفت. مثلا می توان در اواخر فصل زمستان لباس زمستانی کودک را با یک اندازه بزرگتر برای سال بعد خریداری کرد. بدین ترتیب لباس را ارزانتر خریداری کرده و سال بعد نیز دغدغه خرید لباس آن فصل را نخواهیم داشت.

  ویژگیهای لباس تابستانی بچه گانه
  بیشتر بخوانید

  برای لباس فصلی، مشارکت کودک در خرید لباس را فراموش نکنید. یعنی اگر کودکتان به سنی رسیده است که بتواند لباسهای خود را تشخیص دهد; هنگام خرید لباس فصلی حتما نظر او را درباره لباس جویا شوید. بدین ترتیب ضمن بالا بردن اعتماد به نفس در او تشویقی می شود که بخواهد آن لباس را به تن کند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای