• دسته بندی پوشاک کودکان

  دسته بندی پوشاک کودکان می تواند بر اساس مولفه های گوناگون صورت پذیرذ. در یک فروشگاه لباس بچه گانه با توجه به سلیقه، فروشنده می تواند این دسته بندیها را به دلخواه اجرا نماید. منظور از دسته بندی لباسهای کودک در یک فروشگاه این است که هر نوع و مدل لباس در قسمتی جداگانه قرار گیرد. تنوع لباس در پوشاک کودکان بسیار زیاد است. به طوریکه وقتی سری به یک فروشگاه تخصصی لباس بچه میزنیم با انواع گوناگونی از لباسهای کودکان مواجه خواهیم شد. تا جایی که برای انتخاب و خرید آن سردرگم می شویم. معمولا در یک فروشگاه لباسهای بچه گانه تمامی لباسها در یک قسمت قرار ندارند. بلکه به صورت دسته بندی شده هستند.

  دسته بندی لباس کودک
  دسته بندی لباس کودک

  بدین ترتیب کار انتخاب را برای خریدار آسان تر میکند. در واقع از مزایای خوبی که دسته بندی پوشاک دارد این است که در وقت صرفه جویی می شود. چون مشتری به محض اینکه در فروشگاه وارد شد; بسته به نیاز می تواند مستقیما سراغ گروه دسته بندی دلخواه خود برود و در همان دسته بندی  لباس مورد نظرش را انتخاب کند. به طور خلاصه باید گفت با در نظر گرفتن دسته بندی لباس می توان انتخاب سریعتری برای خرید لباس انجام داد. اما این دسته بندیها به چه شکل هستند. در این مقاله از سری مقالات نی نی سپید با جزئیات آن آشنا می شوید.

  دسته بندی پوشاک کودکان بر اساس سایز لباس

  همانطور که می دانید سایز لباس بچه با توجه به سن کودک متفاوت است. برخی مغازه داران برای راحت تر انتخاب کردن لباسها دسته بندی را بر اساس سایز لباس در نظر می گیرند. به این طریق که لباسهای نوزادی در یک قسمت، لباسهای کودک در قسمت دیگر و به همین ترتیب سایر لباسها بر اساس سن در جای مناسب خود قرار دارند. بدین شکل مشتری موقع مراجعه به فروشگاه مستقیما سراغ گروهی که سایز مورد نظر خود در آنجا قرار دارد رفته و لباسها را بررسی می کند.

  8 نکته مهم در قیمت لباس بچه گانه
  بیشتر بخوانید
  انتخاب لباس بچه
  انتخاب کردن لباس بچه

  دسته بندی لباس بچه بر اساس نوع لباس

  ممکن است فروشگاهی دسته بندی لباسها را بر اساس نوع و مدل آن قرار داده باشد. برای مثال یک قسمت فقط برای لباس مجلسی بچه گانه اختصاص داده شده است یا پوشاک ورزشی بچه را در قسمت دیگر قرار داده اند. با مراجعه به هر قسمت و انتخاب لباس، سایزهای مختلف آن لباس در همان قسمت قرار دارد.

  دسته بندی در یک فروشگاه اینترنتی لباس بچه گانه

  احنمالا تا به حال خرید آنلاین لباس بچه را انجام داده اید. برای یک فروشگاه آنلاین لباس بچه دسته بندیها در منوی سایت قرار دارند. بر این اساس بازدید کننده به منوها مراجعه کرده و پس از انتخاب دسته بندی; لباسهای مربوط به آن دسته بار گذاری می شود. با انتخاب لباس مورد نظر، جزئیات آن لباس نیز نمایش داده میشود. با مطالعه جزئیات و انتخاب لباس می توان مراحل خرید را ادامه داد. مزیتی که در این زمینه در فروشگاه های آنلاین وجود دارد این است که در قسمت جستجو با درج نام یا نوع لباس مورد نظر می توان سریعا به آن لباس دسترسی پیدا کرد. در نتیجه کار خرید بسیار آسان تر می شود. از دیگر مزایای خرید از فروشگاه اینترنتی لباس یچه این است که می توان بر اساس سایز یا رنگ لباس، آنها را فیلتر نموده تا سریعا سایز یا رنگ دلخواه را مشاهده نمود.

  ویژگیهای لباس تابستانی بچه گانه
  بیشتر بخوانید

  دسته بندی لباسهای کودکان

  دسته بندی پوشاک کودکان بر اساس گروه سنی

  در بسیاری از موارد مشتری بر اساس سن کودک، لباس را انتخاب می کند. برای دسته بندی لباس کودکان بر اساس سایز لباس نیاز است که فروشنده جدول سایزبندی لباس کودک را بلد باشد تا سریعا سایز مورد نیاز را به مشتری تحویل دهد. این نوع دسته بندی بیشترین استفاده را دارد. چون اکثر فروشندگان لباس بچه، دسته بندی لباسها را بر اساس گروه سنی انجام می دهند. گروه سنی شامل سه گروه نوزاد و نوپا، کودک و نوجوان است. معمولا سن کمتر از 2 سال برای نوزاد و نوپا است. برای گروه سنی کودک، سن 2 تا 8 سال و برای نوجوان نیز سن 8 تا 14 سال را شامل می شود. بدین ترتیب که لباسهای نوزاد و نوپا در یک قسمت، لباسهای کودک در قسمت دیگر و لباسهای گروه نوجوان نیز در قسمتی دیگر تقسیم بندی شده اند. بدین طریق مراجعین بر حسب گروهی که تمایل دارند به آن قسمت مراجعه  کرده و انتخاب خود را انجام می دهند.

  دسته بندی لباس نوزادی

  یکی از جذابترین کارها برای والدین انتخاب و خرید لباس نوزادی ست. لباسهای نوزادی معمولا به لباسهای کودکان زیر 2 سال اطلاق می شود. معمولا اندازه های این لباسها 3 ماه، 6 ماه، 12 ماه ، 18 ماه و 24 ماه می باشد. به علت پوست بسیار لطیف نوزادان جنس لباس نوزاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا مشتریانی که به دنبال سیسمونی برای نوزاد هستند به این قسمت مراجعه میکنند.

  روانشناسی لباس کودک و نکات مهم آن
  بیشتر بخوانید
  دسته بندی پوشاک بچه گانه
  دسته بندی پوشاک بچه گانه

  دسته بندی لباس نوجوان

  همانطور که گفته شد بسیاری از فروشگاه های لباس بچه هستند که لباس نوجوان را نیز به فروش می رسانند. دسته بندی این لباسها شاید با لباسهای بچه گانه کمی متفاوت باشد. این دسته بندی می تواند شامل لباس اسپرت، لباس خواب، لباس مجلسی و لباس روزانه باشد.

  دسته بندی های دیگر برای لباس بچه گانه

  با بیشتر شدن سن کودکان طبقه بندی لباس کودک می تواند شامل موارد دیگری نیز باشد. مثلا میتوان آنرا به دسته بندی پوشاک پسرانه و دسته بندی پوشاک دخترانه تقسیم نمود. همینطور یک تولیدی پوشاک بچه گانه می تواند دسته بندی لباس را بر اساس انواع دلخواه خود تقسیم کند. مثلا برای لباس کودک دخترانه می تواند انواع طرح و رنگ مناسب را در دسته بندی متفاوت تولید کنند.
  به یاد داشته باشید هر چه سن کودک بالاتر برود تنوع طرح و رنگ لباس نیز بیشتر می شود. همینطور دسته بندی پوشاک در آن گروه سنی نیز متفاوت است. مثلا برای پوشاک گروه سنی نوجوانان می تواند شامل لباس خواب لباس ورزشی و لباس مجلسی باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای