• همه چیز درباره جوراب شلواری دخترانه

  جوراب شلواری دخترانه یکی از پر مصرف ترین لباسهای کودکان است که همه کودکان دختر تقریبا از آن استفاده می کنند. به بیان دیگر این پوشاک یکی از لباسهای مورد نیاز برای هر دختر بچه ای است. این پوشش همانطور که از نامش پیداست از جوراب به همراه شلوار به صورت یک تکه تهیه شده است. همینطور پوششی است که با توجه به نوع آن برای چهار فصل سال قابل استفاده است. در واقع یکی از ویژگیهای جوراب شلواری این است که در تمام فصول سال می توان از آن استفاده کرد. جوراب شلواری را می توان در دسته اکسسوری لباس بچه در نظر گرفت و همینطور مدلهای شیک آن جزء لباسهای مجلسی بچه گانه به شمار می رود.

  جوراب شلواری بچه گانه
  جوراب شلواری بچه گانه

  انواع جوراب شلواری دخترانه

  معمولا قسمت بالایی جوراب شلواری ضخیم تر و قسمت پایینی آن نازک تر است. امروزه جوراب شلواریها مانند سایر لباسهای کودک در انواع مختلف طرح و رنگ تولید می شود. در ادامه به چند نوع از این نوع البسه کودک می پردازیم.

  جوراب شلواری ساده:

  این نوع جوراب شلواری معمولا پر اسفاده ترین نوع این لباسها هستند. بدون هیچ طرحی بوده و فقط رنگبندی متفاوتی دارند. رنگهایی نظیر سفید، سیاه و کرمی از متداولترین رنگهای این جوراب شلواریها هستند.

  انواع جوراب شلواری دخترانه
  انواع جوراب شلواری دخترانه

  جوراب شلواری دخترانه مجلسی

  لباس مجلسی بچه گانه یکی از پر مصرف ترین لباسها می باشد. در این میان جوراب شلواری مجلسی بچه نیز استفاده زیادی دارد. چرا که هنگامی که از دامن کوتاه برای کودک خود استفاده می کنید پوشیدن جوراب شلواری می تواند یک استایل شیک به کودک بدهد. از این جوراب شلواری معمولا برای مهمانیها و مراسمات خاص استفاده می شود. جوراب شلواریهای مجلسی معمولا طرح دار و رنگی می باشند که می تواند یکی از راه های شیک پوشی کودک نیز باشد. چرا که پوشیدن یک جوراب شلواری طرحدار می تواند در استایل کودک تغییر محسوسی ایجاد نماید. نوع توری و شیشه ای آن نیز در کودکان با سن کمتر استفاده زیادی دارد.

  نکات مهم درباره شستشوی لباس بچه
  بیشتر بخوانید

  جوراب شلواری ضخیم

  با توجه به فصل سرما از جوراب شلواریهایی که ضخامت بیشتری دارند استفاده می شود. در واقع در فصول سردتر سال پوشیدن یک جوراب شلواری می تواند پاهای کودک را در برابر سرما محافظت کند. جوراب شلواری دخترانه بافتنی از این نوع هستند. این جوراب شلواریها دوام خوبی هم دارند. بسیاری از این البسه دارای فاق هستند تا شکم و پهلوهای کودک را به خوبی گرم نگه دارد. به جز آن در فصل زمستان اگر جوراب شلواری نازک باشد می توان آنرا زیر شلوار نیز پوشید تا پاهای کودک را به خوبی گرم نگه دارد.

  جوراب شلواری دخترانه
  جوراب شلواری دخترانه

  قیمت جوراب شلواری بچه گانه

  عوامل مهمی که در تعیین قیمت جوراب شلواری دخیل هستند شامل جنس، طرح و ضخامت آن می باشند. ضخامت جوراب شلواری با توجه به نوع تابستانی یا زمستانی آن می تواند مشخص شود که قیمت بالاتری هم دارد. جنس آن نیز مانند جنس لباس بچه از پارچه های مختلف استفاده شده است. ولی بهتر است جنس آن نخی باشد تا به پاهای کوک آسیبی نرسد.

  جنس لباس بچه
  بیشتر بخوانید

  شستشوی جوراب شلواری

  با توجه به ضخامت جوراب شلواری برای شستشوی آن بهتر است آنرا با دست بشویید و سعی کنید از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. در صورتیکه قصد شستن آن با ماشین لباسشویی را دارید حتما آنرا در کیسه شستشو قرار داده و بعد اقدام به شستشو نمایید.

  ست کردن لباس بچه 

  پوشیدن جوراب شلواری ظرافت خاصی به پاهای کودک می دهد. جوراب شلواری را می توان با سایر لباسهای کودک ست کرد. همچنین می توان جوراب شلواری را با رنگ لباس کودک ست کرد. یا اینکه رنگ جوراب شلواری را با دامن کودک هماهنگ نمود. مثلا اگر دامن مشکی باشد جوراب شلواری سفید مناسب است. برای اطمینان از اندازه جوراب شلواری بهتر است به جدول سایزبندی لباس کودک نگاهی بیندازید تا در خرید دچار اشتباه نشوید. هر چند که با توجه به خاصیت کشسانی بودن جوراب شلواریها یک سایز بزرگتر بودن آن مشکلی را بوجود نمی آورد.

  جوراب شلواری بچه گانه مجلسی
  جوراب شلواری بچه گانه مجلسی

  خرید جوراب شلواری بچه گانه

  با جستجو در بازار با انواع بسیار متنوعی از جوراب شلواری روبرو می شوید که بسته به جنس، سایز، رنگ و ضخامت آن می توانید آنرا خرید کنید. اما برای خرید جوراب شلواری دخترانه مانند سایر لباسهای کودک ابتدا در نظر گرفتن جنس جوراب شلواری اهمیت دارد. بعد از آن باید به ضخامت، رنگ، اندازه و استایل آن توجه نمود. برای جلوگیری از ایجاد حساسیت در پاهای کودک جنس جوراب شلواری بهتر است از نخی و از الیاف طبیعی باشد.

  همه چیز درباره برچسب لباس بچه
  بیشتر بخوانید

  به طور یقین یکی از اجناسی که در یک فروشگاه لباس بچه می توان دید جوراب شلواری است. البته شاید در بازار رنگهای سفید و سیاه آنرا بیشتر دیده باشید. ولی می توان گفت رنگهای مختلفی از این نوع لباس در بازار وجود دارد که بسته به سلیقه و نوع لباس می توان آنرا انتخاب و خرید نمود. هنگام انتخاب جوراب شلواری به کفش کودک نیز دقت داشته باشید تا با جوراب شلواری به خوبی ست شود. همینطور میتوان رنگ آنرا با توجه به رنگ لباس بچه ست نمود. همچنین توجه به فصلی که در آن هستید یا قصد استفاده از آن را دارید در انتخاب ضخامت جوراب شلواری اهمیت دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای