• نکات مهم درباره لباس پوشاندن به کودک

  لباس پوشاندن به کودک با توجه به سن او متفاوت است. برای مادرانی که بچه اولشان به دنیا می آید شاید لباس عوض کردن نوزاد برایشان کمی مشکل باشد. در واقع پوشیدن لباس برای نوزاد تازه متولد شده تا کودکانی که سنین بالاتری دارند; با توجه به نوع لباس متفاوت بوده و هر کدام موارد خاص خود را دارد. برای مثال پوشش نوزاد تازه متولد شده با کودک یکساله متفاوت است. اما با نکاتی که در اینجا گفته میشود می توان کار تعویض لباس نوزاد و کودک را به راحتی انجام داد. در ادامه با نی نی سپید همراه باشید.

  لباس پوشیدن کودک
  لباس پوشیدن کودک

  لباس پوشاندن به نوزاد

  اگر بخواهیم از ابتدا به این موضوع بپردازیم باید از لباس پوشیدن نوزاد در بیمارستان شروع کنیم. دقت به پوشش نوزادی که تازه متولد شده از اهمیت بالایی برخوردار است. لباس این کوچولوهای تازه به دنیا آمده باید طوری باشد تا به بدنش نچسبد. همینطور پوشاندن لباس به نوزاد با توجه به اینکه اندام ظریفی دارد کمی احتیاط برانگیز است. برای مثال هنگام تعویض لباس حتما به دمای اتاق دقت کنید تا سرد نباشد. همینطور برای تعویض لباس نوزاد همیشه از یک زیرانداز نرم استفاده کنید. معمولا مدل لباسهای نوزاد ساده بوده و کوچکترین سایز را دارند. این لباسها شامل لباس سرهمی بچه گانه و لباس زیر دکمه ای نوزاد می شود.

  بهتر است جنس لباس  از نوع نخی سبک باشد. یا توجه به فصل بهتر است لباس فصلی نوزاد تهیه شود. اگر در فصل سرما هستید حتما از لباس مناسب نوزاد در زمستان استفاده کنید. پس اگر نوزاد در زمستان به دنیا می آید حتما در ست بیمارستانی نوزاد این لباسها را قرار دهید. البته از پوشاندن لباسهای ضخیم خودداری کنید. چون ممکن است تنفس نوزاد را دچار مشکل کند. بهتر است از چند لایه لباس نازک استفاده کنید. همینطور برای انتقال نوزاد از بیمارستان به منزل حتما سر تا پای نوزاد به خوبی پوشانده شود.

  همه چیز درباره یقه لباس بچه
  بیشتر بخوانید
  لباس پوشاندن به نوزاد
  لباس پوشاندن به نوزاد

  لباس پوشاندن نوزاد

  چگونه لباس نوزاد را عوض کنیم؟

  شاید از مهمترین نکات برای پوشیدن لباس نوزاد نحوه رد کردن بلوز از سر نوزاد باشد. نکته مهم و در عین حال بسیار ساده در اینکار اینست که حتما ابتدا لباس را توی دستتان جمع کرده و سپس از سر نوزاد رد کنید. برای آستینها هم به همین شکل ابتدا آستین را جمع کرده و سپس دست نوزاد را به راحتی از داخل آن رد کنید. به طور کلی می توان گفت برای تعویض لباسهای بالا تنه، نوزاد را روی پاها گذاشته و برای تعویض لباسهای پایین تنه نیز او را روی تخت بخوابانید. در به تن کردن لباس به نوزاد زیاد تعلل نکنید. چون حفظ دمای بدن نوزاد اهمیت زیادی دارد. پس قبل از تعویض لباس به دمای اتاق دقت کنید.

  هنگام خرید لباس بچه دقت کنید بر روی شانه برخی از لباسها دکمه وجود دارد که کار تعویض لباس را ساده تر می کند. همچنین بهتر است قبل از عوض کردن لباس نوزاد دستها را به خوبی بشویید. اگر قصد به تن کردن بلوز به تن نوزاد را دارید ابتدا با دست، لباس را تا یقه جمع کنید سپس تا جایی که میشود یقه را باز کنید و به آرامی آنرا از سر نوزاد عبور دهید. دقت کنید یقه با پوست صورت نوزاد برخورد نداشته باشد. برای آستینها هم به همین شکل ابتدا آستین را با دست جمع کنید. سپس دست نوزاد را داخل آن کرده و آستین جمع شده را باز کنید.

  لباس نامناسب برای نوزاد
  بیشتر بخوانید
  لباس پوشیدن بچه ها
  لباس پوشیدن بچه ها

  طریقه پوشاندن سرهمی نوزاد

  قبلا در مقاله ای به جزئیات لباس سرهمی بچگانه پرداختیم. لباسهای سرهمی یکی از پرمصرف ترین لباسها در بین لباسهای کودکان و به خصوص برای نوزادان است. چون این لباسها پاها و پهلوهای نوزاد را به خوبی گرم نگاه می دارد. برای پوشاندن سرهمی به نوزاد ابتدا لباس سرهمی را روی زیر انداز گذاشته و سپس نوزاد را روی آن قرار دهید. سپس ابتدا پاهای او را داخل سرهمی کرده و بعد قسمت بالا تنه را به تن او کنید.

  نحوه پوشاندن لباس به کودک

  بسیاری از کودکان به مراتب به در آوردن لباس بیشتر علاقه دارند تا به پوشیدن آن. برخی از کودکان هم از پوشیدن لباس لذت برده و همکاری می کنند. اما دربسیاری از کودکان نیز پوشیدن لباس به چالشی بزرگ تبدیل شده و لباس به تن کردن این کوچولوها سخت و نفس گیر میشود. در عین حال والدین بسیار تمایل دارند کودک، خود قادر باشد لباسهایش را بدون کمک از دیگران به تن کرده یا از تن در آورند. اینکار مستلزم آموزش دادن به کودک و علاقمند بودن او است.

  خرید عمده لباس بچه گانه
  بیشتر بخوانید
  لباس پوشاندن به کودک
  لباس پوشاندن به کودک

  چند نکته مهم درباره لباس پوشاندن کودک

  • قبل از تعویض لباس کودک از تمیز بودن دستها مطمئن شوید و دمای اتاق را کنترل کنید که سرد نباشد.
  • استفاده از آهنگهای کودکانه در هنگام تعویض لباس به کودک آرامش داده و کار تعویض لباس را آسان تر می کند.
  • اگر می خواهید لباسی را به تن کودک کنید، دقت کنید که یقه آن گشاد باشد تا موقع به تن کردن آن اینکار سریع انجام شود. چون در صورتیکه اینکار به سختی انجام شود و طول بکشد کودک احساس خفگی کرده و می ترسد.
  • لباسهایی که روی شانه خود، دکمه بازشونده دارند راحت تر از تن کودک بیرون می آیند. چون به محض باز کردن یقه لباس میتوان با کمترین چالش آن را از تن کودک در آورد.
  • با توجه به حساس بودن پوست نوزادان توصیه می شود قبل از اولین استفاده، لباس یکبار شستشو شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای