• ویژگیهای فروشگاه لباس کودک

  یک فروشگاه لباس کودک باید دارای ویژگیهایی باشد که اگر رعایت شود در جذب مشتری و بالا بردن میزان فروش آن فروشگاه تاثیر می گذارد. به غیر از آن نیز با رعایت این ویژگیها می توان به بیشتر شناخته شدن و برند سازی آن فروشگاه کمک نمود. در این مقاله از سری مقالات نی نی سپید با جزئیات این موضوع بیشتر آشنا خواهید شد.

  بهترین فروشگاه لباس کودک

  همانطور که می دانید کسب و کار در زمینه پوشاک بچه گانه تجارتی است که رقابت در آن بسیار زیاد است. در این بین فروشندگان سعی دارند که نسبت به رقیبشان برتری داشته باشند. حال این برتری چگونه بوجود می آید؟ یا بهتر بگوییم چگونه یک فروشگاه پوشاک بچه گانه می تواند نسبت به همکارانش بهتر باشد؟ بهترین فروشگاه لباس کودک فروشگاهی است که یک سری نکات که در ادامه گفته میشود را رعایت نماید. در نظر گرفتن این نکات برای فروشگاهی که در زمینه لباس بچه فعالیت دارد نسبتا ساده بوده و زیاد سخت نیست. به طور یقین رعایت این موارد در میزان فروش آن فروشگاه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

  فروشگاه لباس کودک
  فروشگاه لباس کودک

  چیدمان فروشگاه لباس کودک

  یک فروشگاه خوب لباس بچه باید چیدمان مناسب و منظمی داشته باشد. بدین ترتیب که دسته بندی لباسها رعایت شده باشد. مثلا هر قسمت فروشگاه مختص یک نوع لباس باشد. به عنوان مثال لباس مجلسی بچه در یک قسمت، لباس بچه اسپرت در قسمتی دیگر و به همین ترتیب; ساختار فروشگاه طوری باشد که این نظم رعایت شده باشد. حتی برای اکسسوری لباس بچه و جوراب بچه گانه نیز جای مختص خود را داشته باشد.

  نکات مهم در انتخاب لباس نوزاد
  بیشتر بخوانید

  در نظر گرفتن شرایط محیطی

  یک فروشگاه لباس کودک باید شرایط محیطی خوبی داشته باشد. بدین ترتیب که محیط فروشگاه کاملا تمیز باشد. بوی محیط نیز مطبوع باشد. همچنین می توان از یک موزیک آرام بخش نیز استفاده کرد. نورپردازی نیز می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. تمامی این شرایط محیطی; باعث ایجاد یک ذهنیت مثبت در مشتریان شده و احتمال اینکه دوباره از آن فروشگاه خرید نمایند بسیار زیاد است.

  فروشگاه لباس بچه
  فروشگاه لباس بچه

  درج قیمت روی محصول

  داشتن اتیکیت روی هر محصول یکی دیگر از ویژگیهای فروشگاه های پوشاک است. با درج قیمت روی محصول مشتری می داند که قیمت آن مقطوع بوده و فروشنده لباس را گران نمی فروشد. هر چند در بسیاری از موارد در هنگام خرید نیز می توان از فروشنده تخفیف گرفت.

  امکان پرو لباس

  بسیاری از مواقع والدین هنگام خرید لباس بچه، فرزندشان را به همراه می آورند. اگر در فروشگاه، مکانی برای پرو لباس باشد; والدین تمایل دارند برای اطمینان از سایز لباس آنرا به تن کودک امتحان کنند. به یاد داشته باشید فروشگاه هایی که امکان پرو لباس داشته باشند مشتریان بیشتری را جذب می کنند.

  خرید لباس فصلی کودک
  بیشتر بخوانید
  فروشگاه پوشاک بچه گانه
  فروشگاه پوشاک بچه گانه

  امکان تعویض یا پس گرفتن لباس

  بعضی از فروشگاه ها این امکان را به مشتری می دهند که بتوانند لباسی را که می خرند; در صورت پشیمان شدن آنرا پس بدهند. در برخی از فروشگاه های لباس بچه نیز این مزیت گذاشته شده است. مثلا تا 24 ساعت این اجازه داده می شود تا در صورت عدم رضایت مشتری، بتواند لباس را تعویض نموده یا پس بدهد.

  حراج لباس کودک

  یکی از ویژگیهایی که یک فروشگاه لباس بچه گانه باید داشته باشد این است که هر چند وقت یکبار به مناسبتهای مختلف لباسهای بچه گانه را حراج کند. برای مثال آخر هر فصل حراج لباس مربوط به آن فصل را داشته باشد. این حراجی باید به گونه ای باشد که همه از آن با خبر شوند. در واقع اگر فروشگاه به صورت فیزیکی است با زدن کاغذ روی شیشه فروشگاه یا زدن یک بنر بزرگ خریداران را از تخفیفی که گذاشته اند مطلع سازند. این یکی از راه های بسیار خوب جذب مشتری نیز هست.

  مغازه لباس بچه گانه
  مغازه لباس بچه گانه

  خرید آنلاین لباس بچه گانه

  برخی از فروشگاه های لباس بچه گانه هستند که به صورت مجازی یا اینترنتی لباسهای بچه گانه را به فروش میرسانند. برای این کار با یک جستجوی ساده در اینترنت می توان بهترین سایت لباس کودک را پیدا نمود. این فروشگاه ها شاید برخی از قابلیت هایی که یک فروشگاه لباس بچه که به صورت فیزیکی دارد را نداشته باشند. مثلا شرایط محیطی و امکان پرو که در بالا به آن اشاره شد برای یک فروشگاه اینترنتی لباس بچه گانه معنایی ندارد. البته دقت شود وقتی به یک سایت لباس بچه گانه ارزان مراجعه می کنید به کیفیت محصولات آن سایت باید دقت نمود. چون همانطور که شنیده اید هیچ ارزانی بی حکمت نیست. اما موارد دیگری است که یک فروشگاه مجازی لباس بچه باید رعایت کند. یکی از این موارد اطلاعات دقیق از محصولات خود است. به طوریکه مراجعه کننده با مطالعه آن مشخصات ابهامی برایش باقی نماند. لازم به ذکر است فروشگاه های لباس بچه نیز قسمت حراجی دارند. برای این کار معمولا در صفحه اول فروشگاه لیست محصولاتی که تخفیف خورده اند گذاشته می شود.

  آشنایی با سایزبندی لباس کودک
  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۷ رای