• همه چیز درباره لباس سرهمی بچه گانه

  لباس سرهمی بچه گانه یکی از پر استفاده ترین لباسها در بین پوشاک کودکان  است. لباسهای سرهمی از متداولترین پوشاک کودکان به خصوص در شش ماهه اول زندگی است. این لباس در کودکانی که پوشک می شوند بسیار مفید بوده و کارایی زیادی دارد. چون با این لباس کار تعویض پوشک به راحتی قابل انجام است.

  لباس سرهمی همانطور که از نامش پیداست لباسی است که به صورت یک تکه است. به طوریکه از قسمت بالاتنه تا پایین تنه نوزاد و کودک را می پوشاند. یعنی طراحی لباس  به گونه ای است که از گردن تا انتهای پاهای او را به صورت یکجا در بر می گیرد. به طور یقین پوشاندن لباس سرهمی به تن نوزاد با مزایایی همراه است. در این مقاله با جزئیات و ویژگیهای لباس سرهمی کودکان بیشتر آشنا می شوید.

  لباس سرهمی
  لباس سرهمی نوزاد

  انواع لباس سرهمی بچه گانه

  لباسهای سرهمی انواع مختلفی دارند. برخی از آنها به صورت یکجا و برخی دیگر نیز از قسمت کمر به هم متصل می شوند. نوع آستین کوتاه و آستین بلند با توجه به فصلی که در آن هستیم قابل استفاده است. همینطور سرهمی هایی هستند که در قسمت فاق پاها دکمه دارند و کار تعویض پوشک را می توان به راحتی انجام داد. بعضی از این لباسها با جوراب به صورت یک تکه بوده و بعضی ها هم بدون جوراب هستند.

  برندسازی در صنعت پوشاک بچه
  بیشتر بخوانید

   بعضی از سرهمی ها نیز از بالا تا پایین دکمه دارند. به طوریکه برای پوشاندن لباس نیازی نیست آنرا از سر نوزاد رد کنیم. سرهمی های نخی و پنبه ای که نازک تر هستند را می توان در فصل بهار و تابستان و سرهمی های ضخیم تر را می توان در فصل پاییز و زمستان استفاده کرد. نوع دیگری از سرهمی به گونه ای است که در قسمت جلو یا پشت، دکمه هایی دارد که می توان از طریق باز و بسته کردن آن; لباس را به تن نوزاد پوشاند.

  لباس سرهمی بچه گانه
  لباس سرهمی بچه گانه

  لباس سر همی  از نوع جورابدار

  این لباسها به صورت یک تکه جورابدار می باشند. عیبی که لباس سرهمی جورابدار دارد این است که نسبت به قد کودک سریع کوتاه میشود. در مقابل مزیتش هم آن است که پاهای کودک را به طور کامل پوشانده و دیگر نیازی به استفاده از جوراب ندارد.

  لباس سر همی بدون جوراب

  مزیت این لباسها این است که اجازه می دهد پاهای کودک آزاد باشد. بطوریکه با کمی قد کشیدن همچنان می توان از آن استفاده نمود.

  به طور کلی میتوان گفت از مهمترین نکات برای خرید لباس سرهمی این است که نوع بدون جوراب آن انتخاب شود. چرا که نوزاد زود بزرگ شده و قد میکشد. لذا اگر نوع جورابدار آن باشد سایز لباس خیلی زود برایش کوچک خواهد شد.

  نکات مهم درباره لباس پوشاندن به کودک
  بیشتر بخوانید
  لباس سرهمی
  یک نمونه لباس سرهمی دخترانه

  مزایای لباسهای سرهمی

  جلوگیری از سرما

  نوزاد در روزهای نخست تولد نباید در معرض کوچکترین هوای سردی قرار بگیرد. لذا گاهی اوقات ممکن است در اثر بغل کردن او لباسش بالا رفته و بدون اینکه متوجه شویم سرما بخورد. در صورتیکه لباس سرهمی بچه گانه این مشکل را نداشته و از بازماندن ناخواسته لباس نوزاد جلوگیری می کند. به طور کلی میتوان گفت با استفاده از این لباس; نوزاد در قسمت بین لباس و شلوار احساس سرما نخواهد کرد.

  درآوردن و پوشیدن راحت لباس

  یکی از کارهای روزمره مادران به خصوص در ماه های اول تولد فرزندشان تعویض پوشک نوزاد است. طبعا برای هر بار تعویض پوشک نیاز به درآوردن لباس کودک است. هر چه این درآوردن و پوشاندن لباس راحت تر باشد کار تعویض پوشک نیز به راحتی انجام میگیرد. لباسهای سرهمی نیز با وجود دکمه هایی که در قسمت بین پاهای نوزاد قرار دارد; این مسئله را حل می کند. چون میتوان با باز کردن دکمه لباس کودک و بدون اینکه کل لباس را از تن نوزاد خارج کنیم; فقط قسمت پاها را خارج کرده و اقدام به تعویض پوشک نمود.

  خواب راحت نوزاد

  لباسهای سرهمی چون به صورت یک تکه هستند بدون داشتن هیچگونه اکسسوری مثل بند و گیره; برای نوزاد مزاحمتی ایجاد نکرده و نوزاد می تواند خواب راحتی داشته باشد.

  نکات مهم در دوخت لباس بچه
  بیشتر بخوانید
  لباس سرهمی نوزاد
  لباسهای سرهمی کودکان

  جنس لباسهای سرهمی

  لباسهای سرهمی بچه گانه به هیچ عنوان نباید از جنس پلاستیک باشد. چون پوست کودک حساس بوده و ممکن است باعث قرمز شدن پوست و ایجاد اگزما کند. جنس این لباس باید از  نخ یا الیاف کتان بوده تا هیچگونه حساسیت پوستی ایجاد نکند.

  نکات مهم:

  • به خاطر تحرک زیاد کودکان، لباسهای سرهمی بسیار مناسب هستند.
  • تا وقتیکه هنوز بند ناف نوزاد نیفتاده است بهتر است از لباسهای سرهمی استفاده نشود.
  • لباسهای سرهمی به علت یکسره بودن لباس، از گردن تا پاهای نوزاد را می پوشاند. لذا استفاده از آن برای فصول سرما مناسبتر است. هر چند که با توجه به جنس مناسب لباس کودکان; میتوان در فصول گرم از سرهمی های نخی و در فصول سرد از سرهمی های پشمی استفاده نمود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای