• برندسازی در صنعت پوشاک بچه

  برندسازی در صنعت پوشاک بچه از جمله کارهایی است که هر تولید کنند لباس بچه یا هر شخص یا شرکتی که در زمینه پوشاک بچه فعالیت می کند تمایل دارد این کار را انجام دهد; تا بوسیله آن سطح کسب و کار خود را افزایش داده و بتواند درآمد بیشتری از این طریق بدست آورد. برای مثال یک شرکت وارد کننده لباس های بچه گانه را در نظر بگیرید. فعالیت این شرکت در زمینه فروش عمده لباس بچه گانه خارجی است. اگر نام تجاری این شرکت به صورت برند بشود و عموم اشخاصی که کارشان خرید عمده لباس بچه گانه است با این نام آشنا شوند; نسبت به شرکتهایی که در زمینه عمده فروشی پوشاک بچه فعالیت دارند برتری می یابد. آنوقت اکثر خریداران، اجناس عمده خود را از این شرکت تهیه می کنند و در نتیجه کسب و کار این شرکت رونق بسیار خوبی میگیرد.

  صنعت پوشاک بچه
  صنعت پوشاک بچه

  برند چیست؟

  برند یا نام تجاری معمولا اسم، لوگو یا نمادیست که اگر در ذهن مخاطب ثبت شود باعث بالا رفتن اعتبار آن نام میشود و در نتیجه آنرا منحصر به فرد کرده و سبب رشد خوب آن کسب و کار میشود. از نام برند برای نام کالا یا خدمات استفاده میشود و می تواند آن کالا یا خدمات را نسبت به رقبا متمایز نماید. توسط برند نزد مشتریان شناخته شده و ارزش محصولات یا خدمات بالا می رود. می توان گفت برند، اعتبار یک شخص یا شرکت است که ارزش کسب و کار آنرا به سمت بالا سوق می دهد. برند سازی نیز فرابندی است که باعث میشود نام تجاری در ذهن مخاطب ماندگار شود و مشتری هنگام خرید با دیدن نام برند تمایل به خرید محصول داشته باشد.

  اصل اول برندسازی در صنعت پوشاک بچه

  هر نشان تجاری جدای از تبلیغات و روشهایی که در ادامه این مقاله گفته می شود باید مرغوب باشد. یک نام تجاری هر چقدر هم که از روشهای مختلف تبلیغات استفاده کند، تا مرغوب نباشد نمی تواند به عنوان یک برند موفق عمل نماید. یک تولید کننده لباس بچه باید پارچه لباس بچه را با کیفیت بالا و جنس عالی برای تولید لباسهای خود استفاده کند. پس به عنوان کسی که در زمینه تولید یا خرید و فروش لباس فعالیت می کنید مرغوبیت و کیفیت خوب لباس اصل بسیار مهمی برای برند سازی پوشاک می باشد. به یاد داشته باشید اگر کیفیت لباسها خوب نباشد نه تنها باعث پیشرفت کسب و کار نشده بلکه مردم آن نام را به عنوان یک نام تجاری بد به زبان می آورند.
  پس به طور خلاصه باید گفت کیفیت بالای لباس در برند سازی کمک بزرگی می کند. مشتری اگر از کیفیت محصول ناراضی باشد در فکرش می ماند و برعکس اگر محصول از کیفیت بالایی برخوردار باشد باعث می شود خاطره خوبی از آن داشته و در ذهنش ماندگار شود.

  خرید لباس فصلی کودک
  بیشتر بخوانید
  برندسازی در صنعت پوشاک بچه
  برندسازی در صنعت پوشاک بچه

  چگونه صاحب برند لباس شویم؟

  برای برندسازی مد و پوشاک یا در هر زمینه ای که قصد فعالیت تجاری در آن را دارید; ابتدا باید نام تجاری خود را ثبت نمایید تا شخص دیگری نتواند با نام مشابه از آن سوء استفاده نماید. برای ثبت برند باید به سایت مرکز مالکیت معنوی رفته و در آنجا پس از انجام دادن مراحل مورد نظر نسبت به ثبت کردن نام تجاری اقدام نمایید. نکته مهمی که اینکار دارد این است که نام مورد نظر نباید قبلا ثبت شده باشد یا تشابه اسمی با نام های ثبت شده دیگر نداشته باشد.

  پیدا کردن مخاطب هدف

  آنچه که در برندسازی بسیار مطرح است پیدا کردن مخاطب هدف می باشد تا ضمن تمرکز بر بازاریابی و کار روی آن دسته از مخاطبان بتوان برند را در ذهن آنها ماندگار کرد. برای برندسازی در صنعت پوشاک بچه مخاطبان هدف والدین به همراه کودکانی هستند که می توانند لباس بچه را خوب تحلیل کنند. همچنین بازرگانان و تجاری که واردات و خرید و فروش لباسهای بچه گانه را انجام می دهند می باشند.

  نکات مهم درباره ست لباس بچه گانه
  بیشتر بخوانید

  لیبل طرح دار

  همانطور که می دانید لیبل یا برچسب لباس بچه اطلاعاتی درباره جنس پارچه لباس، نحوه شستشو و… به مصرف کننده ارائه می دهد. در لباسهای بچه گانه طرح لیبل می تواند در گسترش برند موثر باشد. بدین نحو که لیبل می تواند با طرح شخصیتهای کارتونی یا عکسهای جالب از حیوانات باشد. بدین طریق در ذهن مصرف کننده یا خریدار می نشیند.

  برندهای صنعت پوشاک
  برندهای صنعت پوشاک

  لوگوی مناسب

  لوگو یا علامت تجاری شکلی خاص از نام تجاری است که همراه با آن به عنوان نماد یا نشانه برند می باشد. تولیدیهای لباسهای بچه گانه بهتر است از لوگویی استفاده کنند که متناسب با لباسهای بچه گانه باشد. یعنی لوگو طوری باشد که جنبه کودکانه داشته باشد. به باد داشته باشید شکل و طرح لوگو در ماندگار کردن نام تجاری در ذهن مخاطب بسیار مهم است.

  قیمت مناسب

  یکی از راه های برندسازی تولیدیها یا فروشگاه های لباس بچه برای برند سازی داشتن قیمت مناسب محصول است. مشتری وقتی ببیند کیفیت لباس بچه بالا است و در برابر هزینه ای که می کند به صرفه است، همین باعث ماندگار شدن نام تولیدی یا برندی که از آن خرید کرده است میشود.

  تخفیف و فروش در مناسبتهای مختلف

  همانطور که می دانید بسیاری از فروشگاه ها در مناسبتهای مختلف لباسها را حراج می کنند. این حراج کردن یکی از راه های جذب مشتری است. بدین ترتیب مشتریان بیشتری از آن فروشگاه خرید می کنند. رفته رفته نام آن فروشگاه به عنوان یک نام مهم و در اصطلاح برند شناخته می شود. این روش یکی از راه های بازاریابی دهان به دهان نیز است.

  برند سازی در فضای مجازی

  امروزه فضای مجازی یکی از قدرتمندترین مواردی است که کمک بزرگی به برندسازی می کند. استفاده از اینترنت روز به روز گسترش بیشتری پیدا می کند. با طراحی سایت و تبلیغ در شبکه های مجازی گام بسیار بزرگی در برندسازی در هر زمینه ای می توان برداشت. داشتن یک وب سایت که در آن بتوان انواع محصولات را در آن گذاشت و همچنین خرید راحت و آسوده در سایت می تواند به بهتر دیده شدن برند کمک کند. برند سازی اینترنتی همچنین یک بستر مناسب برای هویت بخشیدن به نام تجاری خود است.
  برای مثال برای شخص یا شرکتی که در زمینه طراحی لباس کار می کند به غیر از تبلیغات فیزیکی در بستر اینترنت، با داشتن سایت و صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی می تواند هویت سازی در طراحی لباس را با نام تجاری خود ارتقا بخشد.

  همه چیز درباره شومیز دخترانه
  بیشتر بخوانید
  برندهای پوشاک بچه
  برندهای پوشاک بچه

  برندسازی در صنعت پوشاک بچه از طریق سئوی سایت

  اصطلاح سئو (seo: Search Engine Optimization) یکی از واژه هایی است که در دنیای مجازی و اینترنت بسیار کاربرد دارد. سئو مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد که با رعایت قوانین آن می توان کاربرانی که محصول یا خدمت شما را در اینترنت جستجو می کنند بتوانند با کسب و کار شما آشنا شوند. با داشتن یک وب سایت و آوردن آن در لیست جستجوی صفحه اول گوگل آن نام بیشتر به چشم می خورد و بدین ترتیب با بیشتر دیده شدن تبدیل به یک برند معتبر خواهید شد.

  شرکت در نمایشگاه های مختلف

  در طول سال نمایشگاه های مختلفی در زمینه پوشاک برگزار می شود. حضور تولید کننده یا فروشنده یک برند در نمایشگاه و معرفی محصولات خود و همچنین ارائه کاتالوک یا بروشور به مراجعه کنندگان می تواند عامل بسیار خوبی برای برندسازی در صنعت پوشاک بچه و شناخته تر شدن برند شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای