• همه چیز درباره یقه لباس بچه

  یقه لباس بچه یکی از مواردی است که روی شیک پوش کردن کودک تاثیر فراوانی دارد. در واقع به جز تاثیر روی ظاهر کودک بر چهره و اندام او نیز تاثیر می گذارد. یعنی یقه لباس می تواند چهره کودک را چاق تر یا کشیده و لاغر تر نشان دهد. پس هنگام انتخاب لباس بچه باید با توجه به صورت و چهره کودک، لباس با یقه مناسب برای او انتخاب کرد. در همین ابتدا باید گفت که با توجه به نوع لباس، برای آن نوع یقه را در نظر میگیرند. مثلا برای لباس مجلسی بچه یقه پیراهن به گونه ای طراحی شده است تا اکسسوری یا کراوات و پاپیون به خوبی روی آن قرار بگیرد. البته بسته به سلیقه; بعضی از والدین پس از خرید لباس، مثلا برای لباس بچه دخترانه سفارش گلدوزی روی یقه لباس را می دهند.

  یک مدل یقه لباس بچه
  یک مدل یقه لباس بچه

  مدل یقه لباس بچه

  کودکان به علت شرایط خاصی که دارند باید در انتخاب لباسشان دقت زیادی کرد. یقه لباس کودک بهتر است گشاد باشد. یقه تنگ باعث اذیت شدن کودک میشود. به طور کلی باید ایمنی لباس کودک را در نظر گرفت. چون یقه نامناسب ممکن است برای او خطر آفرین باشد.
  در مواقعی که تعویض لباس باعث اذیت شدن کودک میشود یقه لباس کودک بهتر است به صورت چسبی باشد. یعنی با چسب، باز و بسته شود. اینکار باعث میشود لباس راحت تر و سریعتر به تن کودک برود. بعضی از لباسهای بچه گانه هستند که دکمه های کوچکی روی شانه دارند که با باز کردن آنها فضای یقه نیز بازتر میشود. این لباسها اگر دکمه های کوچکی داشته باشند که راحت باز و بسته شوند هم خوب است. بدین ترتیب لباس راحت تر به تن کودک می رود. به طور کلی می توان گفت یقه لباس کودک نباید تنگ باشد تا موقع به تن کردن یا در آوردن لباس به راحتی از سر او رد شود.

  آشنایی با طراحی لباس کودک
  بیشتر بخوانید

  یقه لباس نوزاد

  در انتخاب لباس نوزادان نسبت به لباس کودکان به مراتب باید وسواس بیشتری به خرج داد. یقه لباس نوزاد باید طوری باشد تا موقع تعویض لباس باعث آزارش نشود. لباسهایی که در قسمت شانه دکمه های فشاری کوچک دارند معمولا این مشکل را حل می کنند.
  درهنگام لباس پوشاندن نوزاد باید با دو دست یقه را بگیریم و بدون اینکه یقه با بینی یا صورت نوزاد تماس داشته باشد سر نوزاد را از داخل یقه رد کنیم. دقت کنید به هیچ عنوان وسیله تزئینی اضافی به یقه لباس نوزاد اضافه نکنید. چون ممکن است با صورت او برخورد کرده و باعث خراش روی صورتش شود.

  یقه لباس نوزاد
  یقه لباس نوزاد

  انواع مدل یقه لباس بچه گانه

  یقه لباسهای کودکان با یقه لباسهای بزرگسالان کمی متفاوت است. همانطور که گفته شد یقه لباس بچه بهتر است گشاد باشد تا کودکان به راحتی بتوانند لباس را به تن کنند. در واقع یقه تنگ باعث میشود زمانیکه لباس را به تن کودک میکنیم احساس خفگی کرده و باعث ترس او شود. برای لباسهای بچه گانه مدلهای متفاوتی از یقه وجود دارد که در زیر با چند نمونه از آن آشنا می شوید.

  نکات مهم درباره طرح لباس بچه
  بیشتر بخوانید

  یقه گرد

  لباسهای یقه گرد یکی از لباسهای پرطرفدار کودکان در سنین مختلف است. این نوع یقه به صورت منحنی روی گردن قرار میگیرد. درباره اندازه یقه گرد برای کودکان باید گفت که هر چقدر مقدار باز بودن یقه بیشتر باشد بالاتنه کودک پرتر نشان داده می شود. بد نیست بدانید که در دوخت لباس بچه برای لباس با یقه گرد، میزان گردی یقه، مبنای طراحی و الگوی دوخت یقه لباس بچه گانه قرار میگیرد. این نوع یقه با توجه به اینکه صورت را پرتر نشان می دهد برای کودکانی که صورتی لاغر دارند بسیار مناسب هستند.

  یقه فرشته

   مزیت این نوع یقه این است که گشاد است. این نوع یقه معمولا فاقد دکمه می باشد. چون سر کودک نسبت بدنش بزرگتر است موقع به تن کردن لباس یقه آن در سرش گیر می کند. لباس با یقه فرشته ضمن اینکه از زیبایی لازم برخوردار است به علت گشاد بودن باعث میشود که لباس به راحتی به تن کودک برود.

  یقه لباس کودک

  یقه لباس کودک

  یقه هفت

  یقه هفت نیز یکی از لباسهای پرطرفدار است که همانطور که از نامش پیداست شبیه عدد هفت می باشد. کودکانی که گردنشان کوتاه تر است بهتر است از این نوع یقه استفاده کنند. همینطور یقه هفت مناسب کودکانی است که صورتی گرد دارند. پوشیدن لباس با یقه هفت باعث میشود صورت این کودکان کمی لاغرتر به نظر بیاید. هر چقدر میزان باز بودن یقه هفت بیشتر باشد صورت کشیده تر به نظر می رسد. البته برای کودکان در سنین پایین تر معمولا از این نوع یقه در لباسها استفاده نمی شود.

  7 نکته مهم در مراقبت از لباس کودک
  بیشتر بخوانید

  یقه اسکی

  این نوع یقه معمولا به صورت تا شده بوده و دور تا دور گردن را فرا میگیرد. ویژگی این نوع یقه این است که تمام گردن را می پوشاند و معمولا با لباس زمستانی بچه گانه استفاده می شود. البته نوع یک رویه و تانشده آن نیز در لباسهای کودکان استفاده می شود. ترکیب این نوع لباسها با جلیقه و کاپشن تاثیر زیادی در شیک پوشی کودک می گذارد. دقت داشته باشید لباس با این نوع یقه برای کودکانی که گردن کوتاه تری دارند مناسب نمی باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای